Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

O szczekaniu, konsekwencji i kawie z Biedronki.

     Trzy tematy na koniec roku.

1. Mniej więcej rok temu, w odcinku 11 najogólniej mówiąc skrytykowałem nowy regulamin GP KPZBS. I nie wróżłem tej formule sukcesu.
Hauuu, hauuu, hauuu - odszczekuję główną tezę postawionym w tamtym odcinku. Nie miałem racji - sukces jest. Nie spodziewałem się takiej frekwencji w turniejach oraz tego, że tyle osób będzie w walce o miejsce w turnieju finałowym do samego końca. Więcej, patrząc z punktu widzenia GP popularnego, oczekiwałem, że wystarczy zagrać w wymaganych 12 turniejach by zając miejsce na pudle. A tu proszę. W GP KPZBS, pierwszych 40 (na pewno więcej, ale już nie chciało mi się dalej sprawdzać) zawodników ma rozegrane minimum 12 turniejów. Rekordzista zagrał w 21. W popularnym jest 9 zawodników z wymaganymi 12 turniejami, rekordzista rozegrał ich 17, a średnia pierwszych 20 to 11,45 turnieju na zawodnika. Więc jednak formuła się przyjęła.
Jeszcze raz więc oświadczam - tak, myliłem się w tym co napisałem w odcinku 11. I oby nie był to sukces jednarazowy. Kolejne lata to zweryfikują, oby pozytywnie...

2. Teraz już nie będzie tak miło. Dotyczy sprawy opisanej w odcinkach 18 i 19. Tak dla weryfikacji, pytanie o prawidłową procedurę postępowania sędziego w takiej sytuacji (nie podając jeszcze żadnych szczegółów sytuacji z ligi) wrzuciłem na forumbridge (Link). Otrzymałem kilka odpowiedzi, w tym również komentarz jednego z członków naszego zarządu, zacytuję fragment:
"oj kolego, gdyby w Tobie była odrobina kultury i gdybyś przytaczał fakty, które w tym rozdaniu miały miejsce [...] pisz prawdę, nie obrażaj, nie przeinaczaj faktów"
No grubo. Zostałem osobą bez odrobiny kultury, kłamiącym i obrażającym. No cóż - jak to mawiał por. Borewicz "opinia jest jak dupa, każdy ma swoją". Tylko ... czy osoba która to napisała jest wiarygodna? Czy to nie ta sama osoba, która swoją rezygnację z członkostwa w zarządzie zapowiadała na forum KP już kilkakrotnie:
Post nr 3
Post nr 6 na drugiej stronie
Post nr 1
Post nr 5
Post nr 4
I konsekwentnie z tych deklaracji się wycofywała. Tylko czy to na tym na pewno polega konsekwencja?
Ba, więcej - po wydarzeniach z pierwszego zjazdu (odcinki 18 i 19), podobno w rozmowie z innym członkiem zarządu zapowiadał on "więcej w Lotniku nie zagram", po czym w najbliższy czwartek się pojawił... Równie konsekwentnie odmawiał gry na mnie w parze z Jackiem - w pierwszym turnieju po 17.10 odmówił gry, w poźniejszych już nie.
Trudne słowo ta konsekwencja...

3. Dobrze się stało, że troszkę zwlekałem z tym tematem. Nagrody w turniejach:
Regulamin Zawodów Brydża Sportowego PZBS, paragraf 48 WPISOWE I NAGRODY, punkt 6
6. Jeżeli organizator nie określi podziału nagród, wtedy ustalenia dokonuje sędzia główny zawodów w oparciu o następujące wytyczne:
a) fundusz nagród wynosi 50% funduszu wpisowego
b) I nagroda wynosi min. 20% funduszu nagród
c) nagrodonych nagrodami głównymi winno być min. 8% uczestników
d) wysokość nagrody głównej musi być wyższa od wpisowego dla pary bez zniżek
e) dopuszcza się przyznanie nagrody specjalnej(popularnej, kobiecej, mikstowej, seniorskiej, juniorskiej
itp), jednak ich łączna wysokość nie może przekraczac 20% funduszu nagród
Ten sam zresztą regulamin cytowany był na forum przy okazji wątku Post nr 7 na drugiej stronie
W KP organizator raczej nie ustalił innego podziału nagród, przynajmniej do 28 grudnia 2015 dokumentu z takimi informacjami nie znalazłem, więc chyba powinien obowiązywać ten regulamin.
Dlaczego o tym piszę? W turniejach grywam bardzo rzadko. Ale czasami się zdarza. W listopadzie trafiło to na rozgrywane 9.11 KMP. I całkiem przypadkowo, jako że przeciwnicy mocno pomagali, udało się zająć drugie miejsce. Nie poszedłem tam zagrać dla nagrody, ale jej wysokość lekko mnie zdziwiła. Zwyciężcy otrzymali 50 zł do podziału, my za miejsce drugie, 30zł. Wszystko to przy wpływach z wpisowego rzędu 350zł (nie wiem dokładnie ile było ulg). Tak, wiem KMP to dodatkowy haracz do centrali PZBS, więc realnie zostaje dużo mniej. Ale... czy powinno mnie to interesować? Jest regulamin, a w nim - 50% wpisowego na nagrody. I nie ma innego.
Smaczku sytuacji dodaje zapomniane już trochę wydarzenie: Post nr 4 Pozwolę sobie zacytować istotny fragment:
...powinny być dwie nagrody, tak stanowi regulamin PZBS, a może wzorem Lotnika...dwie kawy i w zależności od %-towego wyniku duża, mała i z Biedronki...
No to w KMP-ach zwycięzcy otrzymali równowartość 2 kaw. Dużych. My za miejsce drugie, także równowartość 2 kaw. Małych. Lub dużych z Biedronki...
Fajnie było się ponabijać sie Lotnika, a tu proszę odłamki trafiły po latach autora...
Ale jest też aspekt pozytywny. Szukając jakiegoś regulaminu, który być może jednak określałby inny podział nagród, zapytałem dwóch innych członków zarządu. I być może efektem moich pytań jest REGULAMIN TURNIEJÓW REGIONALNYCH w 2016r. Pojawił się 28 grudnia 2015 i zawiera informacje o wpisowym, nagrodach w KMPach i turach normalnych itd. Tylko dlaczego dopiero teraz?

PS: Chciałem złożyc postanowienie, że będzie to ostatni odcinek Picilandii. Ile w końcu można się kopać z koniem? Ale nie złożę. Niestety wierzę w nasz zarząd. Że wymyśli coś, obok czego będzie trudno przejść obojętnie...

WAWA