Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Deja vu.

     Rozgrywki III ligi 2013. Grano takim systemem, że po rundzie zasadniczej 4 najlepsze drużyny rozgrywały jeszcze mecze pomiędzy sobą z uwzględnieniem wyników meczów między zainteresowanymi z rundy zasadniczej. I tak się złożyło, że dryżyna z czwartego miejsca postanowiła z tego przywileju zrezygnować. Czy powinna w myśl regulaminów zająć miejsce 4 czy 16 (3 walkowery = wykluczenie z dalszych rozgrywek, cokolwiek te "dalsze rozgrywki" oznaczają) to temat na inną dyskusję. Ale na plus tej drużyny jest chociaż to, że o tym fakcie poinformowała organizatora. I organizator postanowił uzupełnić skład "mistrzowskiej czwórki" o drużynę z kolejnego miejsca. Na podstawie jakiego przepisu czy regulaminu - nie mam pojęcia. Chętnego znalazł dopiero na miejscu 8.
Dyskusję jaka rozpętała się po tym wydarzeniu na forum możemy poczytać tu: Link

Na podstawowe pytanie: "Kto podjął decyzję o włączeniu do FINAL4 drużyny nieuprawnionej? Jakie będą dalsze konsekwencje tego ruchu? Czy MOSiR zajmie 4. lokatę w klasyfikacji końcowej?" raczył odpowiedzieć prezes:
"Na dwa dni przed sobotnim zjazdem zadzwonił Jarek Żurawski i poinformował mnie, że z rozgrywek finałowych rezygnuje drużyna BTG ("duże" poczucie odpowiedzialności) i zaproponował, że uzupełni ze względów organizacyjnych (ustawienie przebiegu zjazdu-kilku godzinne oczekiwanie dla drużyny) o następną z kolei drużynę. Nie zagłębiając się w zapisy regulaminu uważałem, że jest to postępowanie uzasadnione. Zdając sobie z popełnionego mojego błędu (brak sprawdzenia jak to ma się do zapisu regulaminu) myślę, że Wydział Gier przedstawi szerzej zaistniałą sytuację na najbliższym zarządzie, który podejmie oceny i ostateczną decyzję. Mojego błędu (jako prezesa) nie usprawiedliwia moja prywatna maksyma, że najważniejsze są wyniki osiągane w zmaganiach sportowych przy stoliku brydżowym."

W sumie nic się nie stało. BTG zakończyło rozgrywki na miejscu 4 tak jak po rundzie zasadniczej, podobnie MOSiR na miejscu 8. Wypda tylko się cieszyć, zę MOSiR postąpił "sportowo" i np nie wygrał fazy finałowej. Ciekawe jak wtedy Zarząd ustaliłby końcową kolejnośc i prawo awansu...

Temat ucichł i ... powrócił w tym roku.

Liga okręgowa 2015. Druga faza na zasadzie play off pierwszej ósemki. Dzień (lub 2 - nieistotne) wcześniej drużyna z miejsca 8 zgłasza organizatorowi, że na mecz(e) play off nie przyjedzie. Według regulaminów sprawa prosta. Walkower, miejsce 8 dla tej drużyny, a team rozstawiony z 1 może w pierwszej rundzie otrzymać wygraną bez gry. Ale nie - to by było za proste. Zostaje ściągnięta drużyna z miejsca 9 i gra zamiast tej z miejsca 8. I znowu organiztor miał szczęście, że Orzeł nieopatrznie nie przeszedł w play off gdzieś wyżej, np do finału. A gdyby przeszedł to awansowałby do III ligi lub zagrał w barażu? Mimo, że nie miał prawa grać w ogóle w play off? Jak będzie końcowa kolejność? Kto na 8, a kto na 9?

Jak widać, Zarząd nie wyciągnął żadnych wniosków z sytuacji z 2013, mimo, że sytuację "analizował szerzej na zarządzie". A może wnioski wyciągnął i to są tego efekty...

Jeszcze jedna ciekawostka. Tegoroczna III liga. Na ostatni zjazd nie dojeżdża drużna Omegi. 3 walkowery. Tak przynajmniej widzimy na stronie KPZBS w krzyżowce III ligi oraz w sekcji "kary i wyrównania". A wedłu regulaminu DMP, 3 walkowery to wykluczenie z dalszych rozgrywek i automatyczny spadek z ligi (jeśli jest gdzie spadać). Być może Omega świadomie zrezygnowała z dalszej gry i jest świadoma spadku. A może postanowiła, że skoro niezależnie od wyników rund 13-15 pozostanie na miejscach 13-16 i grać w play-out z pozycji drużyny wybieranej, więc nie warto przyjeżdżać? I co teraz? Regulamin (jak zwykle) do kosza?
Odpowiedź poznamy 11 kwietnia. Co postanowi Zarząd jeśli Omega chce zagrać w play-out? Obstawiamy? Ja swój typ mam...

WAWA