Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Totalna ignorancja.

     31 stycznia 2015. Czwarty zjazd ligowy w KP. Dla ligi okręgowej ostatni, a dla III przedostatni w fazie zasadniczej. No bo mamy aż 2 ligi zarządzane przez KP. Pytanie tylko po co?
Obserwując poczynania Zarządu odnośnie ligi okręgowej, odnoszę nieodparte wrażenie, że jest to straszna kula u nogi. Jakiekolwiek regulaminy czy też zdrowy rozsądek w zdarzeniach dotyczących okręgówki, dla Zarządu naprawdę niewiele znaczą. Nie wspominając już o staranności przy relacji i prezentacji wyników. Chociażby przykład relacji na żywo ze zjazdu. Wiem, jest to bonus, który organizator udostepnia jeśli znajdzie na to czas. Ale kurcze - często zdarza się, że dla okręgówki wyników nie ma, ale dla III niemal zawsze są. Przypadek? Rekord był po I zjeździe. Wtedy to przez ponad miesiąc nie można było obejrzeć wyników części meczów, i co za tym idzie butlera. Ale tylko w okręgówce, w III był komplet. Może zmieniłoby się to gdyby dryżyny z członkami Zarządu spadły do okręgówki...
Ale wrócimy do czwartego zjazdu okręgówki. Tak się zdarzyło, że na pierwszym zjeździe nie odbyły się 2 mecze drużyny Grom Więcbork. Pytanie - do kiedy powinny zostać one rozegrane? Rok temu w podobnej sytuacji wyznaczono termin "przed datą czwartego zjazdu", tak by siadając do rund 10 i 11 znana była aktualna tabela - całkiem logicznie. A jak to wyglądało w rzeczywistości to opisałem już w odcinku 4 i 6. Być może dlatego w tym roku była cisza na ten temat. Choć wyniki tych 2 meczów mogły mieć istotne znaczenie dla składu "ósemki do play-off".
Sobota, godzina 10:00, runda nr 10 w toku. W obu nierozegranych meczach widnieje wynik 10:10. Około 11:30 zauważyłem, że pojawiła się korekta meczu Grom - Makoma (dokładnie kiedy to nie wiem, bo nie śledziłem strony na bieżąco, komputera używałem do innych celów). No więc 50% skorygowano, został jeszcze drugi mecz Grom - ZS26. A tu już się nic nie zmieniło do godziny 20. Pozostał wynik 10:10. Ale w niedzielę rano na stronie mamy już rewelacje .
Przypomnę - nierozegrany mecz to mecz 3 rundy Grom - ZS26. I mamy:
    Grom - -10VP - 3 runda walkower dla ... drużyny Splinter
    Splinter - +2VP - 3 runda walkower z drużną Grom (mimo, że w tej rundzie grali z Pogonią Mogilno)
    ZS 26 - brak wyrównania
Pomijam już, że zrobiono to już po zakończeniu rundy zasadniczej, to ktoś (chyba wszyscy wiemy kto) zrobił głupoty. A, żeby było ciekawiej - te +2VP dla Splintera całkowicie zmienia kolejność miejsc 2-4.
Pełna profesja...no nie. No bo przecież sprawdzenie tego co się umieściło na stronie poprzez choćby obejrzenie tej strony w przeglądarce - to już nadmierny wysiłek. Albo to taka nowa "interpretacja" - przy walkowerze w meczu pomiędzy drużynami A i B, wyrównanie otrzymuje losowo wybrana drużyna C.
I jeszcze jedna sprawa świadcząca o tym, że rozgrywki okręgowej organizator ma głęboko w ... rowie.
W rundzie 10 za ciągłe komentarze w trakcie licytacji i opuszczenie sali już w trakcie pierwszego rozdania, sędzia ukarał drużynę Grom Więcbork karą 0,5VP. Swoją drogą - dlaczego 0,5VP, skoro w regulaminie ligowym jak byk stoi "Przez okres grania meczu (20 rozdań) nie wolno wstawać od stołu bez zezwolenia sędziego. Za nieprzestrzeganie automatyczna kara 1 VP"? Sędzia ukarał, ale w rezultacie mamy:
    Grom - +0.5 (słownie plus 0,5) - 10 runda - wychodzenie z sali
Zwykła pomyłka? Możliwe. Ale zawodnik który wołał sędziego, po zobaczeniu tego w necie, zgłosił sędziemu (temu najlepszemu), że jest pomyłka. Jak widać sędzia się przejął...
Można by powiedzieć - to drobiazgi, nie mają znaczenia. Być może ... PRZECIEŻ TO TYLKO OKRĘGÓWKA...

WAWA