Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Sum Ting Wong

     Startuje liga. Trzecia i okregowa. Od kilku lat nawet całkiem fajnie robiona - zjazdy, powielane rozdania, butler. Szkoda tylko, że co roku te same błedy i ... żadnych wniosków na kolejne rozgrywki. O np taki butler. Fajna sprawa - jedno spojrzenie i już wiadomo którą parę można spalić na stosie w podziękowaniu za rewelacyjny wynik. Tyle tylko, że w tym butlerze możesz zobaczyc wyniki nie swoje, tylko np pary z drugiego stolika. A jak jeszcze zwrócisz uwagę, że coś nie tak i wyslesz korektę - to dowiesz się, że to jest Twoja wina. No bo przecież wpisując id cezarowe do piernika, nie pamiętałeś swoich, ale doskonale znałeś id pary grającej na drugim stoliku. Więc takie sobie wpisałeś. I kurcze - niesamowite - na drugim stoliku było to samo. Nie pamiętali swoich, ale znali Twoje i Twojego partnera. Więc też je wpisali. I stąd te błedy. No bo sytuacja, że sprzęt lub program nawalił, lub ktoś przy stoliku sędziowskim coś pomylił, jest całkowicie niemożliwa.
No ale ja nie o tym.
Mamy więc ligę w formie zjazdów. Na zjeździe 3 mecze - 6 segmentów. Po trzecim segmencie, więc w środku drugiego meczu, przerwa obiadowa, taka około godziny. No - maksymalnie godzina, z reguły 45 minut. Ja z bufetu nie korzystam, ale rozumiem, że jest sporo osób które korzystają, szczególnie osób spoza Bydgoszczy - więc przerwa jak najbardziej potrzebna.
My mamy w drużynie 8 osób - 4 pary. Z bufetu raczej nikt nie korzysta, więc dla nas przerwa jest zbędna. Idealnie logistycznie więc by było, żeby dwie pary zagrały 3 segmenty do przerwy, a pozostałe dwie 3 segmenty po przerwie. Proste i logiczne. Ale jest ale - w postacie jednego z regulaminów, który ogranicza liczbę graczy w meczu dwusesyjnym do max 6. Nieoficjalnie już rok temu usłyszałem, że jest to nieżyciowe i właściwie nic nie stoi na przeszkodzie by zagrało 8. Ale jest regulamin. Więc wysłałem wniosek do Zarządu KPZBS o treści:

Proszę o przedstawienie oficjalnego stanowiska Zarządu KPZBS odnośnie poniższej kwestii. W Regulaminie Zawodów Brydża Sportowego mamy punkt:
§ 54. Definicja drużyny, definicje gospodarza i gościa 1. W każdym meczu biorą udział dwie drużyny, w każdej sesji meczu po dwie pary z obu spotykających się drużyn. W meczu dwusesyjnym każda z drużyn może stosować dowolne zestawienia składu swoich par w poszczególnych sesjach całego meczu, wprowadzając do gry od 4 do 6 zawodników.
Czy w LO w KP 2014/15 obowiązuje ten przepis? Czy też można wprowadzić do gry w jednym meczu 8 zawodników: 2 pary w I segmencie i 2 nowe w II segmencie? Chodzi tu dokładnie o drugi mecz zjazdu, ten z przerwą obiadową, gdzie z powodów logistycznych takie rozwiązanie byłoby wygodne.
W przeszłości już były sytuacje, że niektóre punkty regulaminu ogólnych były „nadpisywane” przez regulamin KP (np. punkty za walkowera), ponadto w ubiegłym roku podobno gra 8 zawodników w meczu była dopuszczalna. Chciałbym otrzymać odpowiedź na to pytanie drogą oficjalną, może poprzez dopisanie punktu do regulaminu (jeśli odpowiedź jest twierdząca)


I dość szybko otrzymałem odpowiedź:

Po konsultacjach z członkami Zarządu KPZBS musimy, niestety, odmówić spełnienia Państwa prośby. Regulamin DMP PZBS jest regulaminem nadrzędnym wobec wszystkich innych regulaminów i trzeba go przestrzegać. Informuję, że prześlemy stosowną prośbę do Komisji Regulaminowej PZBS, by w przygotowywanym, nowym regulaminie DMP uwzględniła taką możliwość.

Ok. Dur(n)a lex, sed lex. Nic nie poradzimy.
Tylko skąd w odpowiedzi jakieś odwołania do regulaminu DMP PZBS? Przecież w tym regulaminie nie ma słowa o problemie ograniczenia zawodników w meczu dwusesyjnym. Nawet we wniosku podałem, że chodzi o regulamin Zawodów Brydża Sportowego. Na czym więc te konsultacje polegały?
Ale jak już Zarząd KPZBS wyciągnął trupa z szafy i stwierdził, że regulamin DMP ZBS jest święty i nic nie da się zrobić, to spójrzmy jeszcze na jeden punkt tegoż regulaminu:

4. Rejestracja drużyn do rozgrywek.
  4. Każda drużyna zobowiązana jest na początku sezonu, do zgłoszenia (potwierdzenia) swego udziału w rozgrywkach dokonując rejestracji we właściwym terytorialnie WZBS.
   4.1 Zgłoszenie winno zawierać:
      4.1.4 Wykaz (minimum 6) zawodników wraz z ich numerami identyfikacyjnymi PZBS,


Durny punkt? Tak - durny. Tak samo nieżyciowy jak ten o max 6 zawodnikach w jednym meczu. Ale z tego samego regulaminu, który to regulamin jest nie do przeskoczenia. No więc chyba obowiązuje w całości...
Dlaczego więc w ubiegłych latach można było znaleźć (też w KPZBS) drużyny 4-osobowe lub 5-osobowe?
Dlaczego nawet teraz (stan na 02.10.2014) mamy w cezarze zgłoszenie drużyny Pogoń Mogilno w składzie 5 osób?
Najwyraźniej Zarząd KPZBS ma jakiś specjalny klucz decydujący o tym, które punkty, rzekomo nadrzędnego i "świętego" regulaminu należy respektować, a które można olać.
I tak trzymać. Miłego dnia.

PS: Niektórzy mogą jeszcze zapytać: a skąd tytuł? A stąd.

WAWA