Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Znajdź różnice...

      Gramy w KP turnieje należące do cyklu GP okręgu. Prowadzone są 2 klasyfikacje: open oraz dla graczy z odpowiednio niskim WK - wcześniej 2, teraz 2.5 (tzw "popularną, przez niektórych zwaną również klasyfikacją dla ułomnych ). No i jak każdy szanujący turniej/cykl powinien mieć swój regulamin. Nie inaczej jest tutaj. Poniżej przedstawię fragmenty regulaminu dotyczące tego GP popularnego z trzech różnych lat.
Jest taka zabawa dla dzieci - szukanie różnic na dwóch na pozór identycznych obrazkach. Pobawmy się tak samo z tymi regulaminami. Dla opornych uwypuklę istotne sformułowania .

REGULAMIN GRAND PRIX KPZBS 2010
W celu popularyzacji zawodów Grand Prix wśród zawodników o niższym WK wzorem roku ubiegłego ustanawia się odrębną klasyfikację (tzw. Popularne Grand Prix KPZBS 2010 (PGP KPZBS)) dla zawodników o WK maksimum 2,0 (decyduje stan na 1 stycznia 2010 roku). Ustala się, że maksymalne WK pary, zawodnikom której zaliczone będą punkty do PGP KPZBS wynosi 4,5. Oznacza to, że np. zawodnik z WK 2,0 może grać z zawodnikiem o WK 2,5 i pdf-y dla zawodnika z WK 2,0 będą zaliczone zarówno do GP KPZBS jak i do PGP KPZBS. W innym wypadku, na przykład para o 2,0 WK i 4,0 WK, pdfy zaliczone zostaną tylko do GP KPZBS.


Regulamin GP KPZBS 2012
W celu popularyzacji zawodów Grand Prix wśród zawodników o niższym WK wzorem roku ubiegłego ustanawia się odrębną klasyfikację (tzw. Popularne Grand Prix KPZBS 2012 (PGP KPZBS)) dla zawodników o WK maksimum 2,5. Ustala się, że pdf-y naliczone będą dla zawodników grających z partnerem o WK maksymalnie 2,5. W innym wypadku, na przykład dla pary o 2,5 WK i 4,0 WK, pdfy zaliczone zostaną tylko do GP KPZBS.


REGULAMIN GRAND PRIX KPZBS 2013
W celu popularyzacji zawodów Grand Prix wśród zawodników o niższym WK, wzorem lat ubiegłych ustanawia się dodatkową klasyfikację (tzw. Popularne Grand Prix KPZBS 2013 (PGP KPZBS)) dla zawodników o WK maksimum 2,5. Każdemu zawodnikowi przypisuje się jego WK w dniu pierwszego rozegranego turnieju cyklu GP KPZBS 2013 i na potrzeby rankingu jest ono niezmienne przez cały rok. Ustala się, że punkty długofalowe pdf naliczone będą dla zawodników o WK maksimum 2,5 grających z partnerem o WK maksymalnie również 2,5. W innym wypadku pdf zaliczone zostaną tylko do GP KPZ


Widać różnice? No bo zarząd KPZBS nie widzi.
Problem dotyczy zawodników, którzy rozpoczynali cykl z WK uprawniającym do klasyfikowania w GP Popularnym, ale nieopatrznie w trakcie roku awansowali na wyższe WK - takie z któym już się nie łapią w GP Popularnym.
W 2010 oraz 2013 problemu nie ma. Zgodnie z regulaminem awans w trakcie roku nie ma znaczenia i na potrzeby klasyfikacji zawodnik ma zawsze takie WK jakie miał 1 stycznia lub w dniu pierwszego rozegranego turnieju.
Ale w 2012 (tak samo było w 2011)? Tu w regulaminie nie ma nic o "zamrażaniu WK". No więc też sprawa jest prosta. Masz WK=2,5, punkty liczą Ci się do obu klasyfikacji (Open i Popularnej). Np latem awansujesz niechcący na WK=4. W klasyfikacji Popularnej już nie powiększysz swojego konta, wszelkie zdobyte punkty liczą się tylko do Open. To samo dotyczy partnera z którym grasz. Czy może da się z tego regulaminu wyczytać coś innego?

      Wyczytać się nie da. Ale da się "zinterpretować" (jedno z moich ulubionych słów). Członkowie zarządu z uporem maniaka twierdzą, że zapis o "stanie WK na dzień 1 stycznia" zniknął przez niechlujne copy/paste z regulaminu 2010, ale intencją zarządu było by nadal obowiązywał. No bo przecież za trudne i pracochłonne dla sędziów jest przed turniejem GP uaktualnienie sobie z serwera pliku baza.csv. I co najciekawsze:
Zarząd twierdzi, że mimo iż zapisu "obowiązuje stan na 1 stycznia" nie ma w regulaminie, to jednak ten nieistniejący zapis obowiązuje.
Taka interpretacja. W sytuacji gdzie nie ma miejsca na jakąkolwiek interpretację.
A że zmieniło to całkowicie klasyfikację GP Popularnego 2012 oraz nagrody? Taka interpretacja...

WAWA