Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Po co płacić składki?

      Po co płacimy składki związkowe? Ci co sporo grają, to zapewne by mieć niższe wpisowe do turniejów GP. Część, i to zapewne większa niż się do tego przyznaje - dla PKLi i tytułów. No i pozostaje reszta - tych co płacą tylko po to by móc pograć w lidze. No bo przecież było w regulaminie DMP:

2. Zgłoszenie zawodnika do gry w drużynie jest zobowiązaniem klubu do zapłacenia za niego składki członkowskiej za rok kalendarzowy, w którym zakończą się rozgrywki danego sezonu.
oraz
1.1. Jeżeli zawodnik nie ma zapłaconej składki za rok rozpoczynający sezon, to składka za rok następny musi być zapłacona przed pierwszym meczem granym przez tego zawodnika.
1.2. Pozostali zawodnicy muszą mieć opłacona składkę za rok kalendarzowy, w którym kończy się dany sezon nie później niż przed pierwszym ich meczem w nowym roku.


a od 2013r w nowym regulaminie jest jeszcze ostrzej:

6. Dowodem przyjęcia zgłoszenia i zatwierdzenia składu drużyny na dany sezon jest umieszczenie drużyny w odpowiednim wykazie w bazie danych CEZAR.
oraz
1. Prawo gry w drużynie zgłoszonej do rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski mają zawodnicy:
    - zgłoszeni (tj. ujęci w ewidencji CEZAR-a) do rozgrywek danego sezonu w tej drużynie;
    - z opłaconą przed pierwszym udziałem w meczu danego sezonu składką zawodniczą (w roku rozpoczynającym dany sezon przynajmniej za rok kalendarzowy, w którym się on kończy)."


Taka dygresja - powyższy cytat to akurat nowość i niewiele osób wiedziało o tej zmianie. Składkę za 2014 powinniśmy opłacić przed 12 października 2013, a nie jak według dawnych zasad - na początku stycznia 2014. Może są ze 2 drużyny w okręgu, które ten warunek spełniły , i to zapewne przypadkowo...
     Ale wracając do tematu - prawda ze proste? Czyli żeby pograć sobie w lidze, zawodnik musi byc zgłoszony i przed pierwszym meczem musi opłacić składkę za kolejny rok (czyli ten w którym się kończą rozgrywki). Wcześniej, przed obecnym sezonem, tej opłaty musiał dokonać dopiero po 1 stycznia, zależnie od terminu meczów - ale także dokonać musiał. A jak zagra zawodnik bez opłaconej składki - zgodnie z regulaminami walkowery, dyskwalifikacje itd.

Podsumowując - zapłacę składkę - mogę grać. Nie zapłacę - nie mogę.
Ale czy na pewno???

Liga okręgowa 2011/2012. W jednej z drużyn zawodnik gra na pierwszym zjeździe, gra na zjeździe drugim. W meczu 6 rundy dochodzi do konfliktu w drużynie. Zawodnik wiecej w lidze na zagrał, składki za 2012 też nie zapłacił. Co z rozegranymi przez niego meczami? Jakieś walkowery? Gdzie tam. Zawodnik zostaje usunięty ze składu w Cezarze. Ba, nawet zniknął z Line-upów meczów które rozegrał, zastąpiony przez innego zawodnika.
III Liga 2012/2013. W jednej z drużyn zawodnik gra na pierwszym zjeździe. Później rezygnuje z gry w lidze. Składki nie opłaca. Czy mecze z jego udziałem jakoś zweryfikowano? Gdzie tam. Również usunięto go ze składu drużyny w Cezarze. Tyle, ze tutaj mamy małe niedopatrzenie. Nadal jest w Line-upach tych 2 meczów które rozegrał. Niechlujstwo zacierających ślady...
Liga okręgowa 2013/2014. Rozgrywki już się prawie zakończyły. Zagadka: ilu jest zawodników nadal bez opłaconej składki (nie dotyczy 3 zawodników którzy co roku wnioskują o przesumięcie terminu płatności w związku z procedurami w instytucji która te składki opłaca)? Pobieżnie przeglądając Cezara - dwóch.

Wniosek. Można grać w lidze bez opłaconej składki? Można. To po co płacimy???

WAWA